Kalendarz i życzenia

1 grudnia 1994 roku rozporządzeniem Rady Ministrów z części miasta Mysłowice utworzono gminę Chełm Śląski. Weszło ono, jak to się określa, w życie 31 grudnia tegoż roku.

Zatem (z tej perspektywy) przyjęcie urodzinowe dopiero przed nami.

Jednak jubileusz 20 lecia naszej Gminy jest faktem i jak sądzę przygotowaliśmy się do niego właściwie. Mamy się czym pochwalić. Mamy też wiele wspomnień i opinii.

Staraliśmy się wszystkie ważne zdarzenia zebrać w jednym wydawnictwie, które w tym miesiącu trafiło do Państwa domów. „Pamiętnik jubileuszowy 1994 -2014”, gdyż taki tytuł nosi książka, jest ciekawą  lektura, nie tylko w okresie świąteczno- noworocznym. Gorąco zachęcam.  Dodam, że uruchomiliśmy również jubileuszową witrynę internetową. Moim zdaniem warto do „ulubionych” dodać stronę: www.20latchelmusl.pl.

Ponieważ piszę te słowa w czasie przedświątecznym korzystam z okazji, aby złożyć najlepsze życzenia.

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym pragniemy podzielić się dobrem. Z najbliższymi, z bliskimi, ale także z tymi, których nie spotykamy na codzień.

Święta Bożego Narodzenia to czas, gdy pokój, życzliwość i dobro zajmują w  naszych sercach miejsce codziennego pośpiechu, a nawet szorstkości.

Święta Bożego Narodzenia to czas,  gdy triumfują wiara, nadzieja i miłość.

I takich właśnie pięknych i rodzinnych Świąt życzę wszystkim mieszkańcom Chełmu Śląskiego. Składając życzenia wszystkim wierzę, że docierają do każdego z osobna.

Zapewne nie wszyscy mieszkańcy  przybędą 31 grudnia 2014 roku na powitanie Nowego Roku przed Urząd Gminy. Toteż już dzisiaj życzę szczęśliwego, dobrego i satysfakcjonującego Nowego 2015 Roku. Aby był lepszy, choćby tylko trochę, od tego, który mija.

Do siego Roku!

Stanisław Jagoda